Αθλητικά

Νίκησαν ΔΙΟΝΥΣΟΣ και ΑΡΗΣ

Με νίκες προχώρησαν Ολυμπιάδα Νεαπόλεως και GiTi Α.Ο. Διόνυσος στο πρώτο σκέλος της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Β΄ Ανδρών.

Σύμφωνα με την ΚΟΠΕ, η Ολυμπιάδα Νεαπόλεως απέδειξε ότι φέτος πάει για μεγάλα πράγματα υποχρεώνοντας στο «ΝΕΑΠΟΛΗ –ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ» την πρωτοπόρο και μέχρι την 5η αγωνιστική αήττητη Ολυμπίάς Φρ. στην ήττα με 3-2 σετ.

Επίσης, στο γήπεδο του Λυκείου Αγ. Χαραλάμπους στην Έμπα, έγινε σπουδαίο ματς με τον  GiTi Α.Ο. Διόνυσο να κερδίζει με 3-2 την εκπληκτική ομάδα του Λέοντα Λειβαδιών.

H 5η αγωνιστική ολοκληρώνεται σήμερα με τους αγώνες AΠΟΚ – Εθνικός Λ. στο Αθλητικό Κέντρο Πανεπιστημίου στις 20:15 και Φοίνικας Π. – Lemesos Volleyball στις 19:30 στο Γήπεδο Πύλας.

Πρωτάθλημα γυναικών
———————-
Εξάλλου, τρεις αγώνες έγιναν χθες στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Β΄ Κατηγορίας Γυναικών.

Όλοι οι αγώνες ήταν για το Β’ Όμιλο με τον Άρη Πολεμίου να κερδίζει στην Τεχνική Σχολή Πάφου τον Παφιακό με 3-0 και να κάνει το 5 στα 5. Τα σετ (10-25, 15-25, 13-25).

Επίσης, νέα νίκη πέτυχε η Ανόρθωσις Πετόσφαιρα επικρατώντας με 3-0 σχετικά δύσκολα του Εθνικού Λατσιών στο Γυμνάσιο Λατσιών. Τα σετ (15-25, 23-25, 23-25).

Στον τρίτο αγώνα της Τετάρτης η Αναγέννηση κέρδισε με 3-1 τον Πανιδαλιακό και συνέχισε με επιτυχίες. Τα σετ: 25-07, 25-13, 21-25, 25-21.