Αθλητικά

Καθάρισε την πρόκριση η ΑΝΟΡΘΩΣΗ , στιγμιότυπα

Το παιχνίδι για την ΠΑΦΟ ολοκληρώθηκε ιδανικά το πρώτο ημίχρονο, απέναντι στην ΑΝΟΡΘΩΣΗ.

Προηγήθηκε με 1-0 στο τέλος του ημιχρόνου και θα ανέμενε κανείς ότι θα συνέχιζε στο δεύτερο ημίχρονο από εκεί που έμεινε. Με την επανέναρξη του ημιχρόνου μια ασυνεννοησία μεταξύ Παϊριτς και Ρουτκο ανάγκασε τον τερματοφύλακα της ΠΑΦΟΥ να ανατρέψει έξω από την περιοχή αντίπαλο και να δεχθεί την κόκκινη κάρτα.

Το χειρότερο ήταν ότι στην εξέλιξη της φάσης, στο φάουλ, η ΑΝΟΡΘΩΣΗ ισοφάρισε και στην συνέχεια παίζοντας με παίκτη παραπάνω κατάφερε να πετύχει άλλα δυο γκολ και να καθαρίσει την υπόθεση πρόκριση από τον πρώτο αγώνα.

Η ΠΑΦΟΣ δέχθηκε άλλη μια κόκκινη στην εκπνοή του αγώνα, ο Παλασιος, για κτύπημα σε αντίπαλο. Ο διαιτητής εκνεύρισε τους ποδοσφαιριστές της ομάδας της ΠΑΦΟΥ με τα σφυρίγματα του.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Πάφος FC: Ρούτκο, Παλάσιος, Αϊλντον (35΄ Τάλις), Κοβάσεβιτς, Ζάιρο (64΄ Χότσκο), Ν.Αουρέλιο (64΄ Χέσταντ), Λέιτε (50΄ Άντος), Πάνιτς, Ντράγκομιρ (64΄ Πάντσεον), Μπάιριτς, Πάγιτς

Στον πάγκο: Πέτρου, Αντός, Φυλακτού, Χαμάντι, Μιχαήλ

Ανόρθωση: Tζουρ, Αντωνιάδης, Αρτυματάς, Κορέια, Πόποβιτς (73΄ Λάζαρος), Αμπαρτζουμιάν, Αραγιούρι (8΄ Ντελετιτς), Χουσμπάουερ (73΄ Βερχόβετς), Κορρέα, Ουάρντα (79΄ Χριστοφή), Νοβότνι

Στον πάγκο: Λόρια, Ρουσιάς, Λάζαρος, Αβραάμ, Καλτσάς, Μπουσουλάζιτς, Χριστοφή, Χρυσοστόμου

Κίτρινες: Πάγιτς/ Ντέλετιτς

Κόκκινες: Ρούτκο, Παλάσιος /-

Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος