Αθλητικά

Ιταλοί στα ντέρμπι

Η ΚΟΠ ανακοινώνει τους διαιτητές των αγώνων της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta που θα γίνουν στις 16, 17 και 18 Σεπτεμβρίου 2023. Με Ιταλούς ρεφ τα ντέρμπι σε Αλφαμέγα και ΓΣΠ. Ο Pezzuto Ivano στη Λεμεσό και ο Manganiello Gianluca στη Λευκωσία.

Σάββατο, 16 Σεπτεμβρίου 

19:00 ΑΕΚ – Οθέλλος
Στάδιο: ΑΕΚ Αρένα
Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Γιώργος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος
4ος Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας
VAR: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
AVAR: Λάμπρου Λάμπρος
Παρατηρητής: Θεοδότου Κώστας

19:00 Δόξα – ΑΕΖ
Στάδιο: Κατωκοπιά Επιστροφή / Γλαύκος Κληρίδης
Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος
4ος Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
VARManganiello Gianluca
AVAR: Σωτηρίου Μιχάλης
Παρατηρητής: Δημητρίου Βασίλης

20:00 ΑΕΛ – Ομόνοια
Στάδιο:
  ΑΛΦΑΜΕΓΑ
Διαιτητής: 
Pezzuto Ivano
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
VAR: Χριστοφόρου Μάριος
AVAR: Αντωνίου Μάριος
Παρατηρητή: Καραγιώργη Σοφία

Κυριακή, 17 Σεπτεμβρίου

18:00 Καρμιώτισσα – Ανόρθωση
Στάδιο: «Στέλιος Κυριακίδης»
Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ιακώβου Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης
VARPezzuto Ivano
AVAR: Ανδρέου Π. Ανδρέας
Παρατηρητής: Αναστασίου Ιωάννης

19:00 Άρης – Πάφος FC
Στάδιο: ΑΛΦΑΜΕΓΑ
Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
VARAbbattista Eugenio
Α
VAR: Ηροδότου Ξένια
Παρατηρητής: Νικολαϊδης Χρίστος

20:30 ΑΠΟΕΛ – Απόλλων
Στάδιο:
  Γ.Σ.Π
Διαιτητής: 
Manganiello Gianluca
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Λαζάρου Ιωάννης
Παρατηρητής: Καραϊσκάκης Μιχάλης

Δευτέρα, 18 Σεπτεμβρίου

19:00 Νέα Σαλαμίνα – Εθνικός Άχνας
Στάδιο: 
VITEX – Αμμόχωστος Επίστροφη
Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Κωμοδρόμος Ηράκλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Χριστοδούλου Μαρία
4ος Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος
VARAbbattista Eugenio
AVAR: Αλλαγιώτου Ιωάννα
Παρατηρητής: Γερασίμου Παναγιώτης

 

Δείτε Περισσότερα

Σχετικά Άρθρα

Back to top button