Αθλητικά

Ισοπαλία για ΠΑΦΟ, στιγμιότυπα

Ισόπαλος 1-1 εξήλθε ο αγώνας ανάμεσα στην ΠΑΦΟ και την ΑΕΚ στο ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ.

Η ομάδα της ΠΑΦΟΥ κυριάρχησε σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα και έχασε σημαντικές ευκαιρίες.

Κόντρα στην ροή του αγώνα η ΑΕΚ ευτύχησε να προηγηθεί στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου αλλά η απάντηση της ΠΑΦΟΥ ήταν σχεδόν άμεση με γκολ του Ρουμάνου Ντραγκομιρ που είχε περάσει λίγα λεπτά προηγουμένως στο παιχνίδι.

Διαιτητής ήταν ο Χρυσοβαλαντης Θεουλης που έδειξε απλόχερα τις κάρτες. Πέντε σε παίκτες της ΠΑΦΟΥ και δυο σε παίκτες της ΑΕΚ.
ΠΑΦΟΣ: Ρούτκο, Κβίντα, Σεμέδο, Κοβάσεβιτς (57’Φουρ), Ζάιρο (88’Μπεριγκό), Αουρέλιο, Μιχαήλ (83’Πάγιτς), Βαλακάρι, Πάνιτς (57’Ντράγκομιρ), Μπάριτς, Πάντσεον.
Στον πάγκο οι: Πέτρου, Αντός, Παλάσιος, Αντωνίου, Μπεριγκό, Μπαμπαγιαν, Αμπντουσαλάμοφ, Φυλακτού, Φουρ, Ντράγκομιρ, Μουλαζίμης, Πάγιτς.

ΑΕΚ: Τούμπας, Γκουστάβο Λέδες, Τάντι, Ακοράν, Τρισκόφσκι (88’Τόμοβιτς), Γκαρθία (40’Ροσάλες), Μιλίσεβιτς, Μικέλ, Ντάρμπισαϊρ (88’Ρομό), Γκιούρσκο (61’Φαράζ), Μάμας (61’Άμπραχαμ).

Στον πάγκο: Σάντσεζ, Άμπραχαμ, Ρομό, Φαράζ, Ροσάλες, Ολατούντζι, Αναστασίου, Εγγλέζου, Χριστοφόρου, Ναούμ, Μακρής, Τόμοβιτς.
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πάνιτς, Μιχαήλ, Κβίντα, Ντράγκομιρ, Μπάριτς / Μάμας, Γκιούρσκο.