Αθλητικά

Διπλό παραμονής της Πάφου, δείτε τα στιγμιότυπα

Μεγάλη εμφάνιση της ΠΑΦΟΥ στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην ΑΛΚΗ. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ρασιτς και να φέρει τούμπα το παιχνίδι με τον Νεμετς.

Οι παίκτες της αθάνατης ισοφάρισαν λίγο πριν το τέλος αλλά ο Ρώσος αμυντικός Ντοπβνια στις καθυστερήσεις του αγώνα χάρισε την μεγάλη νίκη της ΠΑΦΟΥ που την ανεβάζει μόνη στην δεύτερη θέση του δευτέρου γκρουπ και με βάση και το ισόπαλο αποτέλεσμα στην Λευκωσία ανάμεσα σε ΔΟΞΑ και ΕΝΠ μάλλον ξεγνοιάζει.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις του παιχνιδιού.

Εντεκάδες:

Αλκή (Κώστας Σακκάς): Πάρντο, Σερφά, Ιβάν Κάρλος(66′ Ηλία), Μπελαμεϊρί, Χαρής, Σπόλιαριτς, Χριστοφή, Τραϊτσέφσκι, Ακόστα, Κυπριανού, Τριμπό(77′ Κωνσταντίνου).

Πάφος fc (Ζέλικο Κόπιτς): Μολ, Μπαγκάρντ, Ντόρβμνια, Σιρόκ, Φιλιώτης, Ζίβουλιτς, Κουλς(69′ Φόλπρεχτ), Ιμπραχίμ(45 +2 Ράσιτς), Ράκελς(60′ Λουλίνια), Νέμετς, Ανγκούλο.