Αθλητικά

Διασυρμός για την ΠΑΦΟ, στιγμιότυπα

Εφιαλτική ήταν η δεύτερη αγωνιστική για την φιλόδοξη φέτος ΠΑΦΟ. Μετα το ονειρικό ξεκίνημα της πρώτης αγωνιστικής και την εύκολη επικράτηση επι του ΑΠΟΕΛ με 4-0 απόψε γνώρισε την συντριβή από την ΑΕΛ στην Λεμεσό με 4-0.

Το παιχνίδι θα μπορούσε να είχε εξελιχθεί διαφορετικά αν ο διαιτητής και ο Βαρίστας δεν ακύρωναν γκολ της Πάφου στο πρώτο ημίχρονο με το οποίο ισοφάρισε τον αγώνα.

Αμέσως μετα την ακύρωση του κανονικού γκολ της ΠΑΦΟΥ η ΑΕΛ διπλασίασε τα τέρματα της ενώ πέτυχε και τρίτο γκολ με την έναρξη του δευτέρου ημίχρονου, αλλά και τέταρτο 15 λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης.

Κακή αμυντική λειτουργία της ομάδας αφού η ομάδα της ΑΕΛ ήταν αποτελεσματική 100%.  Χωρίς πάθος οι περισσότεροι παίκτες. Δεν βοήθησαν ούτε αυτοί που ήρθαν από τον πάγκο.

ΑΕΛ: Κεραυνός, Τεϊξέιρα, Μεντόγιεβιτς (80’Ρέινολντς), Ζντραφκόφσκι, Τσέποβιτς (80’Νικολεττίδης), Σάντος, Τόρες (18′ Έουλερ), Ριέρα (65’Μάζουρεκ), Μαζάν, Ριστέφσκι, Πελέ (65’Γεωργίου).

Στον πάγκο: Στον πάγκο οι Βοζίνια, Εβόρα, Ντάβερβελντ, Γεωργίου, Μάζουρεκ, Ρέινολντς, Παντελή, Έουλερ, Παπαφώτης, Σωτηρίου, Μαΐντεβατς, Νικολεττίδης.

ΠΑΦΟΣ: Ρούτκο, Κβίντα, Κοβάσεβιτς, Ζάιρο, Αμπντουσαλάμοφ (61’Φουρ), Αουρέλιο, Μιχαήλ, Βαλακάρι (61’Σεμέδο), Πάνιτς, Μπάριτς, Πάντσεον.

Στον πάγκο: Πέτρου, Άντος, Παλάσιος, Αντωνίου, Σεμέδο, Μπεριγκό, Μπαμπαγιάν, Φυλακτού, Φουρ, Ντράγκομιρ, Μουλαζίμης, Πάγιτς.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σάντος, Ριστέφσκι, Ριέρα / .

Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος