Αθλητικά

Άδικη ισοπαλία , στιγμιότυπα

Στην τελευταία φάση του παιχνιδιού η ΠΑΦΟΣ έχασε την νίκη. Είχε προηγηθεί με 1-0 από το πρώτο ημίχρονο με τον Ονι Βαλακαρι και παρά το γεγονός ότι έμεινε με 10 παίκτες από το 37 λόγο αποβολής του Κβιντα κρατούσε την νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Στην τελευταία φάση του παιχνιδιού σε μια ολιγωρία της άμυνας η ΟΜΟΝΟΙΑ ισοφάρισε με τον αρχηγό της Γκομεθ.

Η αποβολή, σε μεγάλο βαθμό καθόρισε το αποτέλεσμα αφού μέχρι εκείνο το σημείο η ΠΑΦΟΣ κυριαρχούσε  και δεν είχε κινδυνεύσει καθόλου από την περσινή πρωταθλήτρια.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Πάφος FC (Ντ.Μίλανιτς): Ρούτκο, Κβίντα, Ζάιρο (80΄ Μπεριγκό), Αμπντουσαλάμοφ (46΄ Παλάσιος), Ζ.Αουρέλιο (89΄ Μιχαήλ), Βαλακάρι, Φουρ (72΄ Κοβάσεβιτς), Πάνιτς, Πάγιτς, Μπάιριτς, Ντράγκομιρ

Στον πάγκο: Πέτρου, Αντός, Αντωνίου, Ν.Αουρέλιο, Μπαπαγιάν, Πάντσεον

Ομόνοια (Χ.Μπεργκ): Φαμπιάνο, Κίκο, Παναγιώτου, Χούμποτσαν, Λέζιακς, Μιξ, Γκόμεθ, Ατιέμγουεν (78΄ Ζαχαρίου) (83΄ Σάββα), Λοΐζου, Παπουλής, Κακουλλής

Στον πάγκο: Χοράτσκα, Κυριακίδης, Ψάλτης, Γιούστε,  Χ.Χαραλάμπους, Ι.Λαός,  Α.Ασημένος

Κίτρινες: Πάνιτς / Κίκο

Κόκκινη: Κβίντα

Διαιτητής: Νικολάου Γιώργος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος